انتقاد اردوغان از تمدن آمریکایی/ چرا شورای امنیت اجازه متهم کردن مسلمان به تروریسم را می‌دهد؟

0 14

انتقاد اردوغان از تمدن آمریکایی/ چرا شورای امنیت اجازه متهم کردن مسلمان به تروریسم را می‌دهد؟اخبار نتدونه : به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره مباشر، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در سخنرانی خود در استانبول گفت: در تمدن ما انسان پایه همه چیز است، اما در تمدن آمریکایی چنین ارزیابی وجود ندارد. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا تمدن ها را بر اساس ظاهرشان ارزیابی می کند، اما ما ارزیابی متفاوتی نسبت به تمدن ها داریم.

رئیس جمهور ترکیه افزود: اجرای اصول تمدن اسلامی، پایه حل مشکلات منطقه است. میراثی را که نیاکان ما بر جای گذاشته اند رها نخواهیم کرد، زیرا زمینه‌ساز موفقیت های ما و توسعه تمدنمان از قرن پانزده تاکنون است.

اردوغان ادامه داد: ما همواره به دنبال جلب اعتماد ملت ها و نه مقامات هستیم، زیرا دین اسلامی ملت ها را چه مسلمان و چه دیگر ملت ها را خطاب قرار می دهد. ترکیه از نظر کمک رسانی انسانی با توجه به تولید ناخالص داخلی اش در رتبه نخست جهان قرار دارد. همواره در بین مسلمانان فتنه انگیزی می کنند. تاکید می کنیم ارتباطی بین دین اسلام و تروریسم وجود ندارد و همه این گروه ها با دین اسلام فاصله دارند. چرا بودایی هایی را که در قتل عام مسلمانان روهینگیا دست دارند، تروریست نمی خوانند؟ چرا شورای امنیت مشکلات سوریه و میانمار را حل نمی کند و اجازه اسلام هراسی و متهم کردن مسلمان به تروریسم را می دهد؟ هیچ کشور مسلمانی در بین پنج عضو دائم شورای امنیت وجود ندارد و سه قاره جهان هیچ نماینده ای در شورای امنیت ندارد. پایه های نظام جهانی پس از جنگ جهانی دوم شکل گرفت و همچنان برقرار است که ما آن را ناعادلانه می دانیم.

 

 

 اردوغان از ترامپ و تمدن آمریکایی انتقاد کرد

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

گردآوری شده توسط : گروه اخبار بین المللی نتدونه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.