اعتراض به خشونت‌های مسلحانه در آمریکا با انداختن هفت هزار جفت کفش روبروی کنگره

8
سازمان جهانی آواز، رویدادی اعتراضی را در واشنگتن دی سی، روبروی ساختمان کنگره آمریکا برنامه ریزی کرد که توجه رسانه‌های جهان را به خود جلب کرد.

اعتراض به خشونت‌های مسلحانه در آمریکا با انداختن هفت هزار جفت کفش روبروی کنگره
اخبار نتدونه : به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از شبکه رویترز، سازمان جهانی آواز، نهادی که تظاهرات برای آرمان‌های مترقی را در آمریکا هماهنگ سازی می‌کند، رویدادی اعتراضی را در واشنگتن دی سی، روبروی ساختمان کنگره آمریکا برنامه ریزی کرد که توجه رسانه‌های جهان را به خود جلب کرد.

سازمان جهانی آواز در این رویداد که «بنای یادبود کودکان ما» نام دارد، هزاران جفت کفش به یاد نزدیک به هفت هزار کودک و نوجوانی که به علت خشونت با سلاح در آمریکا کشته شده اند روی چمن روبروی ساختمان کنگره در واشنگتن دی سی قرار داد.

بر اساس این گزارش، یک جفت کفش به یاد هر یک از هفت هزار کودک و نوجوانی است که پس از حادثه‌ی دبستان سندی هوک در سال ۲۰۱۲ به علت خشونت با سلاح جان خود را از دست داده اند.

این اقدام نمادین بخشی از تلاشی بسیار گسترده در سراسر آمریکاست تا کنگره‌ی این کشور را تحت فشار قرار بدهند و آنان را وادار سازند قوانین سخت گیرانه تری برای کنترل سلاح تصویب کنند.

به گفته‌ی سازمان دهندگان، این کفش‌های کهنه را هزاران نفر در سراسر آمریکا اهدا کرده اند.

تام موسر، پدر دانییل، یکی از کودکانی که به علت خشونت با سلاح جان باخته است، گفت: «من کفش‌های پسرم را پوشیده ام و به دی سی آمده ام؛ همان کفش‌هایی که او روز مرگش در کُلُمبین پوشیده بود. فکر می‌کنم چنین رویدادی با استفاده از کفش، کنایه‌ای بسیار قوی باشد هم برای نشان دادن غمی که بر ما به علت از دست دادن عزیزانمان می‌گذرد و هم برای اینکه بگوییم ما داریم برای آنان گام برمی داریم و خواهان تغییر هستیم تا دیگر هیچ کس مجبور نشود این مسیر غم انگیز و دردناک را بپیماید.»

رابی ساچز، یکی از سازمان دهندگان رویداد اعتراضی گفت: این رویداد از آن جهت اهمیت دارد که جنبش پایان خشونت با سلاح را برجسته می‌کند. این کفش‌ها در پایان رویداد اعتراضی به خیریه‌های مختلف اهدا خواهند شد. فرهنگ سلاح دارد تغییر می‌کند و می‌شود این تغییر را احساس کرد. دانش آموزان دارند مدارس شان را تعطیل می‌کنند، بازماندگان تیراندازی‌ها دارند در خیابان‌ها تظاهرات می‌کنند و والدین کودکان به یابود فرزندان شان اینجا گردهم آمدند تا درخواستی روشن و صریح از سیاستمداران داشته باشند: حتی یک نفر دیگر هم نباید با سلاح کشته شود.»

یادبود روز سه شنبه یک روز پیش از آن برگزار می‌شود که هزاران دانش آموز قرار است کلاس‌های درس را تعطیل و به نشانه‌ی اعتراض به خشونت به سلاح در خیابان‌ها تظاهرات و راهپیمایی کنند.

دانش آموزان شرکت کننده در این رویداد ۱۷ دقیقه میز‌های کلاس را خالی می‌کنند تا به ۱۷ دانش آموزی احترام بگذارند که در تیراندازی در دبیرستان مارجوری استونمن داگلاس در پارک لند فلوریدا جان خود را از دست دادند.

در روز ۲۴ مارس، تظاهرات بزرگ دیگری در اعتراض به خشونت با سلاح در سراسر آمریکا برگزار خواهد شد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد به طور میانگین از سال ۲۰۱۳ تاکنون هر هفته یک تیراندازی در مدارس آمریکا اتفاق افتاده است. تیراندازی سندی هوک در نیوتاون کنتیکت، شش سال پیش اتفاق افتاد و ۲۶ کشته بر جا گذاشت. بیست تن از قربانیان، کودکان خردسال بودند. از آن پس، هزاران نفر دیگر در تیراندازی در مدارس آمریکا جان باخته اند.

کنگره آمریکا در اعتراض به خشونت‌های مسلحانه کفش باران شد

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

گردآوری شده توسط : گروه اخبار بین المللی نتدونه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.