کاهش سرمایه گذاری دولت در پروژه‌های عمرانی

0 7
نیلی گفت: سرمایه گذاری دولت در پروژه های عمرانی و کارهای زیربنایی از دهه ۹۰، کاهش یافته است.
کاهش سرمایه گذاری دولت در پروژه‌های عمرانی
اخبار نتدونه : به گزارش خبرنگار بورس،بانک و بیمه  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، مسعود نیلی، مشاور اقتصادی رئیس جمهور در بیست و هشتمین همایش سالانه سیاست های پولی و ارزی اظهار کرد: بودجه، سالهای متمادی است که مساله اصلی در اقتصاد کشور بوده چرا که این امر سایر سیاست های اقتصادی را به دنبال خود می‌کشد.
 
وی رشد اقتصادی، ثبات اقتصادی، بهبود فقر و توزیع درآمد و عرضه کالاهای عمومی را از کارکردهای اصلی بودجه برشمرد و افزود: عرضه کالاهای عمومی در بین کارکردهای مختلف بودجه از اهمیت بالایی برخوردار است.
 
نیلی ادامه داد: سرمایه گذاری دولت در پروژه های عمرانی و کارهای زیربنایی از تولید ناخالص داخلی از دهه ۵۰، باوجود وفور درآمدهای نفتی ۱۲.۵ درصد بود که از دهه ۹۰ به بعد به ۲.۵ درصد تقلیل یافت، این درحالی است که برای دستیابی به رشد اقتصادی قابل قبول، ۵ تا ۷ درصد تولید ناخالص داخلی باید در بودجه عمومی هزینه شود.
 
این مقام مسئول با اشاره به اینکه کسری بودجه دولت، ناشی از سیاست مالی نیست، تصریح کرد: کسری بودجه دولت پایدار و سیستماتیک است و برای پایداری بودجه دولت، باید کیک اقتصاد بزرگ و ساختار بودجه جراحی شود.

در حال تکمیل…

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

گردآوری شده توسط : گروه اخبار اقتصادی نتدونه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.