جدیدترین خبر ها،سرگرمی،بیوگرافی بازیگران،آشپزی،گردشگری،بازی،کودک،آموزش،دانش و فناوری،دانلود،فال روزانه،اس ام اس،فال حافط،زناشویی،قیمت ارزها،آرایش و زیبایی

گزارش تحولات مثبت بخش واقعی اقتصاد در سال 96

0 6
افزایش رشد اقتصادی غیرنفتی از 3.3 درصد در سال 95 به 4.6 درصد در سال 96 و رشد اقتصادی مثبت در تمام فصول از تحولات مثبت بخش واقعی اقتصاد در سال گذشته بوده است.

گزارش تحولات مثبت بخش واقعی اقتصاد در سال 96

اخبار نتدونه : به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، معاونت اقتصادی بانک مرکزی در یکهزار و دویست و پنجاهمین جلسه شورای پول و اعتبار که عصر امروز تشکیل شد، گزارش “آخرین تحولات متغیرهای کلان اقتصادی” را ارائه کرد.

در این گزارش، آخرین تحولات اقتصادی در حوزه‌های “بخش واقعی”، “بخش خارجی”، “قیمت‌ها” و “متغیرهای پولی و بانکی” به آگاهی اعضای شورای پول و اعتبار رسید.

مروری بر تحولات متغیرهای بخش واقعی شامل “رشد اقتصادی”، “اقلام هزینه ملی”، “شاخص تولید کارگاه‌های بزرگ صنعتی”، “تولید محصولات منتخب صنعتی”، “سرمایه‌گذاری در بخش مسکن” و … حاکی از رشد مثبت و فراگیر بخش واقعی اقتصاد در سال 1396 است.

افزایش رشد اقتصادی غیرنفتی (از 3.3 درصد در سال 1395 به 4.6 درصد در سال 1396) و رشد اقتصادی مثبت در تمام فصول سال 1396، رشد 5.5 درصدی شاخص تولید کارگاه‌های بزرگ صنعتی، افزایش 14.9 درصدی سرمایه‌گذاری بخش خصوص در حوزه ساختمان و مثبت شدن رشد ارزش افزوده بخش ساختمان در سال 1396 از جمله تحولات مثبت بخش واقعی اقتصاد بود که در این گزارش مورد توجه قرار گرفت؛ در عین حال افزایش نوسانات نرخ ارز در ماه‌های ابتدایی سال جاری، زمینه‌ساز افزایش نرخ تورم ماهانه و تورم نقطه به نقطه در خرداد ماه سال 1397 بوده است.

پس از شنیدن گزارش تحولات اقتصادی، اعضای شورا نیز بر لزوم رعایت انضباط پولی و مالی و اتخاذ راهکارهای موثر و مناسب جهت کنترل التهابات بازار ارز و مهار انتظارات تورمی با هدف جلوگیری از افزایش قیمت‌ها تأکید کردند.

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

گردآوری شده توسط : گروه اخبار اقتصادی نتدونه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.