نخست‌وزیر کانادا خطاب به ترامپ: آیا اقداماتی که انجام می‌دهی باعث تغییر مثبتی می‌شود؟

2
نخست‌وزیر کانادا از مواضع رئیس‌جمهور آمریکا در قبال ناتو انتقاد کرد.

نخست‌وزیر کانادا خطاب به ترامپ: آیا اقداماتی که انجام می‌دهی باعث تغییر مثبتی می‌شود؟
اخبار نتدونه : به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از اسپوتنیک، جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا از مواضع دونالد ترامپ در قبال ناتو انتقاد کرد.

ترودو خطاب به ترامپ گفت: بسیاری از مقامات در مورد اختصاص دو درصد از تولید ناخالص داخلی به هزینه های دفاعی در ناتو صحبت می کنند. شما می توانید یک حسابدار سرسخت باشید اما مسئله اصلی است که در حقیقت آنچه که شما انجام می دهید آیا باعث تغییر مثبتی می شود یا نه؟

وی افزود:کانادا باید در طول دهه آینده هزینه های دفاعی خود را هفتاد درصد افزایش دهد. اما ما فقط درباره هزینه ها صحبت نمی کنیم، ما در مورد توانایی صحبت می کنیم و ما در مورد مشارکت صحبت می کنیم. همچنین در نهایت به موضوع عمل به تعهدات می رسیم، توانایی و هماهنگ بودن در آنجا و به طور منظم در شیوه های ملموس حضور داشتن مهم است. کانادا در حال حاضر حدود یک ممیز سه دهم درصد تولید ناخالص داخلی خود را در بخش دفاعی صرف می‌کند.


بیشتر بخوانید: سیاست ترامپ در قبال ناتو: بودجه بیشتر در ازای بهره‌برداری بیشتر


نخست وزیر کانادا افزود: وجود اتحاد در ناتو همانطور که در اوج جنگ سرد بود، در حال حاضر هم لازم است. هم اکنون لازم است که در جهت ترویج صلح، امنیت، قدرت و اصول دموکراتیک که به نظر می رسد در همه جا در سراسر جهان به خطر افتاده است، حرکت کنیم.

ترودو افزود: ناتو باید این موضوع را تشخیص دهد که به افزایش پوپولیسم، ملی گرایی تهاجمی یا قطبی شدن در گفتمان عمومی ما باید پاسخ داده شود. این موضوع باید با پیام های قوی، اعتماد به نفس و اقدامات مثبت و منطقی در مورد چگونگی حل این چالش ها همراه باشد.

سخنان ترودو در نشست ناتو پس از سفر وی به لتونی در روز سه شنبه بیان شد. او قول داد که حضور نظامی ارتش کانادا در گردان ناتو مستقر در این کشور منطقه بالتیک را گسترش دهد.

روابط کانادا با آمریکا در ماه های اخیر به خاطر تنش تجاری رو به رشد بین دو کشور و همچنین اختلاف شخصی نخست وزیر با ترامپ که وی را در اجلاس اخیر گروه هفت فردی ناعادل و ضعیف نامید دچار تلاطم شده است.

ترودو روز چهارشنبه در حاشیه نشست ناتو در مورد مناقشات تجاری که در آن کانادا مبلغ 12.6 ملیارد دلار تعرفه بر کالاهای وارداتی از آمریکا در واکنش به وضع تعرفه های واشنگتن بر فولاد و آلومینیوم صادراتی کانادا به آمریکا وضع کرده است با ترامپ صحبت کرد. ترودو پیش از این نشست به خبرنگاران گفت که او منتظر است با رئیس جمهور ترامپ صحبت کند تا راهی به جلو پیدا کند.

نخست وزیر کانادا همچنین پیشتر خواهان واکنش واضح و جدی به روسیه در مورد نقش احتمالی مسکو در مسمومیت اسکریپال، بحران اوکراین و موضوع کریمه شده بود.

انتقاد جاستین ترودو از مواضع ترامپ در قبال ناتو

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

گردآوری شده توسط : گروه اخبار بین المللی نتدونه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.