آمریکا کره شمالی را به نقض تحریم‌های بین‌المللی و قاچاق فرآورده‌های نفتی متهم کرد

7
آمریکا مدعی شد کره شمالی از اول ژانویه تا پایان ماه مه، دست‌کم ۸۹ بار از طریق انتقال «کشتی به کشتی در دریا» به واردات محصولات فرآورد‌های نفتی اقدام کرده است.

آمریکا کره شمالی را به نقض تحریم‌های بین‌المللی و قاچاق فرآورده‌های نفتی متهم کرد
اخبار نتدونه : به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، بنا بر سندی که خبرگزاری رویترز به آن دست یافته، آمریکا به شورای امنیت سازمان ملل متحد اعلام کرده است کره شمالی از اول ژانویه تا پایان ماه مه، دست‌کم ۸۹ بار از طریق انتقال «کشتی به کشتی در دریا»‌ به واردات محصولات فرآوردهای نفتی اقدام کرده که نقض تحریم‌های بین‌المللی است.

سازمان ملل به کره شمالی اجازه داده است که سالانه 500 هزار بشکه نفت وارد کند.

در اسناد آمریکایی ارسال شده به کمیته نظارت بر تحریم‌ها علیه کره شمالی در شورای امنیت سازمان ملل در روز پنجشنبه، به 89 موردی اشاره شده است که طبق آنها تانکرهای سوخت رسان کره شمالی احتمالا فرآورده های نفتی «غیرقانونی خریداری شده» را از طریق دریا منتقل کرده اند. در این اسناد آمده است حتی اگر هر تانکر یک سوم از ظرفیت خود را منتقل کرده باشد، میزان فرآورده‌های انتقال یافته به بیش از 500 هزار بشکه سالانه خواهد رسید. در همین راستا آمریکا از این کمیته درخواست کرده است تا فورا تمامی اعضای سازمان ملل را مطلع کند که کره شمالی این تحریم سازمان ملل را نقض کرده است.

اتهام‌زنی آمریکا به کره شمالی

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

گردآوری شده توسط : گروه اخبار بین المللی نتدونه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.