شمار قربانیان ابولا در کنگو به ۵۰ نفر افزایش یافت

8
وزارت بهداشت کنگو اعلام کرد با مرگ یک قربانی دیگر در منطقه مابالاکو مانگینا در نزدیکی بنی که کانون شیوع ابولا در استان کیووی جنوبی است شمار قربانیان این بیماری به ۵۰ نفر رسید.

شمار قربانیان ابولا در کنگو به ۵۰ نفر افزایش یافت
اخبار نتدونه : به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از خبرگزاری فرانسه، به گفته مقامات جمهوری دموکراتیک کنگو شمار قربانیان دور جدید شیوع ابولا در این کشور به ۵۰ نفر رسید.

وزارت بهداشت کنگو روز دوشنبه اعلام کرد با مرگ یک قربانی دیگر در منطقه مابالاکو مانگینا در نزدیکی بنی که کانون شیوع ابولا در استان کیووی جنوبی است شمار قربانیان این بیماری افزایش یافت و به ۵۰ نفر رسید.

وزارت بهداشت جمهوری دموکراتیک کنگو افزود در مجوع ۹۱ مورد ابتلا به تب خونریزی دهنده ابولا گزارش شده که ۶۴ مورد آن‌ها تایید شده و ۲۷ مورد هنوز مورد تایید نیست.

جمهوری دموکراتیک کنگو کشوری فقیر است و درآمد متوسط روزانه جمعیت ۸۰ میلیون نفری این کشور یک دلار و بیست و پنج سنت است. شیوع دور جدید بیماری ابولا در این کشور از روز اول اوت در منطقه مانگینا در کیووی شمالی آغاز شده است.

ابولا نوعی بیماری انسانی است که از ویروس ابولا ناشی می‌شود. نام ویروس این بیماری از یکی از رودخانه‌های کشور زئیر، که امروزه جمهوری دموکراتیک کنگو نام دارد، گرفته شده است. این بیماری برای اولین بار در کشور کنگو دیده شد.

نشانه‌های این بیماری معمولاً دو روز تا سه هفته بعد از تماس با ویروس و به صورت تب، گلودرد، درد‌های ماهیچه‌ای و سردرد ظاهر می‌شوند. معمولاً حالت تهوع، استفراغ و اسهال و همچنین کاهش عملکرد کبد و کلیه‌ها به دنبال این موارد می‌آیند. در این زمان، مبتلایان دچار خونریزی می‌شوند.

ابولا تا کنون جان ۵۰ نفر را در کنگو گرفته است

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

گردآوری شده توسط : گروه اخبار بین المللی نتدونه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.