لاوروف: از همه توان برای پابرجا ماندن همکاری با اروپا استفاده خواهیم کرد

7
وزیر خارجه روسیه گفت: مسکو همه توان خود را به کار گرفت تا همکاری و مشارکت بین روسیه و اروپا فعال و پابرجا باشد.

لاوروف: از همه توان برای پابرجا ماندن همکاری با اروپا استفاده خواهیم کرد

اخبار نتدونه : به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، سرگئی لاوروف — وزیر خارجه روسیه — گفت: مسکو همه توان خود را به کار گرفت تا همکاری و مشارکت بین روسیه و اروپا فعال و پابرجا باشد.

لاوروف در سخنانی در کمیته مشترک آلمان و روسیه در برلین گفت: امنیت و ساختار امنیتی منطقه اروپا برای ما مهم است. ما هر آنچه دراختیار داشتیم به کار گرفتیم تا مشارکت میان روسیه و اروپا فعال باشد و برای حل مشکلات مربوط به ارتباط ملتها طرح های مختلفی ارائه شده است. ما در سال 2008 پیشنهادهایی برای معاهده امنیتی ارائه دادیم. در این معاهده بر پایبندی سیاسی همه کشورها تاکید شده است و بر اساس آن باید متعهد می شدند امنیت خود را با نادیده گرفتن امنیت دیگر کشورها افزایش ندهند. اجرای چنین مسائلی می توانست پایه و اساسی برای ساختن فضای یکپارچه اقتصادی و سیاسی باشد.

لاوروف همچنین افزود: برخی، افکار خصمانه ای در قبال روسیه دارند و مسکو را به عنوان یک تهدید برای اروپا مطرح می کنند اما مسکو هیچگاه اروپا را تهدید نمی کند. آنها می خواهند چگونه ساختن کشورمان را به ما یاد بدهند گویی ما خود بلد نیستیم !

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

گردآوری شده توسط : گروه اخبار بین المللی نتدونه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.