میلیاردر چینی: تحقق وعده‌ام برای ایجاد یک میلیون شغل در آمریکا دیگر ممکن نیست

5
در پی بالا گرفتن جنگ تجاری میان واشنگتن و پکن، رئیس شرکت چینی «علی بابا» که پیشتر وعده ایجاد شغل در آمریکا را داده بود این کار را ناممکن دانست.

میلیاردر چینی: تحقق وعده‌ام برای ایجاد یک میلیون شغل در آمریکا دیگر ممکن نیست
اخبار نتدونه : به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز، «جک ما» رئیس شرکت اینترنتی علی بابا، که پیشتر وعده داده بود یک میلیون شغل در آمریکا ایجاد کند حالا می‌گوید انجام چنین کاری به دلیل تنش‌های تجاری چین و آمریکا ممکن نیست.

او پیشتر هشدار داده بود که جنگ تجاری آمریکا و چین ممکن است چند دهه طول بکشد و پکن باید روی صادرات در مسیر تجاری «جاده ابریشم» تمرکز کند. او به آفریقا، جنوب شرق آسیا و اروپا به عنوان اهداف تجاری جدید چین اشاره کرد.

این مرد ثروتمند چینی دو سال پیش «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا، را ملاقات کرد و وعده داد که یک میلیون کسب و کار خُرد آمریکایی در پنج سال آینده بتوانند از طریق شرکت علی بابا محصولاتشان را به مصرف کنندگان چینی بفروشند.

این میلیاردر چینی روز چهارشنبه به خبرگزاری شینهوا گفت: «این تعهد بر اساس روابط حسنه چین و آمریکا و فرض تجارت دوجانبه است. شرایط کنونی فرض اولیه را از بین برده است. هیچ راهی برای عمل به این وعده نیست».

ترامپ روز دوشنبه ۱۰ درصد تعرفه جدید بر حدود ۲۰۰ میلیارد دلار کالای وارداتی چین وضع کرد و تهدید کرد اگر پکن این اقدام را تلافی کند بر ۲۶۷ میلیارد دلار دیگر از کالا‌های این کشور هم تعرفه اعمال کند. چین یک روز پس از آن تعرفه‌هایی را بر ۶۰ میلیارد دلار کالای آمریکایی اعمال کرد.

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

گردآوری شده توسط : گروه اخبار بین المللی نتدونه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.