ترامپ: جنگ تجاری علیه چین ادامه دارد

4
رئیس‌جمهور آمریکا با بیان اینکه واشنگتن باید در برابر پکن ایستادگی کند، بر ادامه جنگ تجاری علیه چین تأکید کرد.

ترامپ: جنگ تجاری علیه چین ادامه دارد
اخبار نتدونه : به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از فاکس‌نیوز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا بار دیگر بر ادامه جنگ تجاری علیه چین تأکید کرد.

دونالد ترامپ پس از وضع تعرفه‌های جدید بر شمار بیشتری از کالاهای وارداتی چین، شامگاه روز پنج‌شنبه در گفتگو با شبکه خبری فاکس‌نیوز تأکید کرد جنگ تجاری علیه چین همچنان ادامه خواهد داشت.

وی مدعی شد: «وقت آن رسیده تا آمریکا در برابر چین ایستادگی کند. ما هیچ انتخاب دیگری نداریم، آنها به ما آسیب می‌رسانند.»

در تازه‌ترین تنش تجاری بین واشنگتن و پکن، رئیس جمهور آمریکا شامگاه دوشنبه اعلام کرد تعرفه‌های مالیاتی جدید بر ۲۰۰ میلیارد دلار کالا‌های وارداتی چین را تا پایان سال ۱۰ درصد و از آغاز سال ۲۰۱۹ به ۲۵ درصد افزایش خواهد داد. چین نیز روز بعد در اقدامی تلافی‌جویانه اعلام کرد تعرفه‌های گمرکی بر ۶۰ میلیارد دلار از کالا‌های وارداتی آمریکا را افزایش می‌دهد.

ترامپ ساعاتی پیش از بیانیه وزارت خارجه چین مبنی بر اعمال تعرفه‌های جدید بر ۶۰ میلیارد دلار از کالا‌های وارداتی آمریکا، در توئیتی چین را با «اقدام تلافی‌جویانه بزرگ و سریع» تهدید کرد و نوشت: «چین سال هاست که از تجارت با آمریکا سود برده است و آن‌ها می‌دانند من کسی هستم که می‌داند چگونه مانعشان شود. اگر کشاورزان، دامداران یا صنعتگران ما هدف قرار گیرند، اقدامات تلافی جویانه بزرگ و سریعی علیه چین اعمال خواهد شد.»

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

گردآوری شده توسط : گروه اخبار بین المللی نتدونه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.