از انصراف موراکامی از «نوبل جایگزین» تا برگزاری نشست اعضای هیأت علمی جایزه ادبی جلال آل احمد

0 6
مهمترین اخبار و رویداد‌های حوزه ادبیات از ۲۴ تا ۳۰ شهریور را با یک کلیک مشاهده کنید.

از انصراف موراکامی از «نوبل جایگزین» تا برگزاری نشست اعضای هیأت علمی جایزه ادبی جلال آل احمد
اخبار نتدونه : به گزارش خبرنگار حوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مهمترین رویدادهای حوزه ادبیات در هفته گذشته را با یک کلیک مشاهده کنید.

سردبیران جدید مجلات همشهری معرفی شدند

پس از واگذاری تولید و انتشار مجلات همشهری به یک فرد حقیقی، سردبیران جدید 8 مجله در حال انتشار این موسسه، تعیین و مشغول به کار شدند.

موراکامی از نوبل جایگزین انصراف داد

هارومی موراکامی، نویسنده ژاپنی درخواست کرد تا نامش را از فهرست نامزدهای دریافت جایزه جایگزین نوبل ادبیات خارج کنند او دلیل این اقدام را، تمایل به تمرکز بیشتر بر روی نویسندگی اش عنوان کرده است.

موراکامی به عنوان یکی از موفق ترین چهره های ادبی ژاپن، هرساله در کشورش به عنوان یکی از بخت های دريافت نوبل ادبیات مطرح است.

تعطیلی خدمات دهی کتابخانه ملی در روز عاشورا

کتابخانه ملی طی اعلامیه ای اعلام کرد تمام تالارهای کتابخانه ملی،در شیفت شب چهارشنبه 28 شهریور مصادف با تاسوعای حسینی و شیفت روز و شب پنجشنبه 29 شهریور تعطیل بوده و خدمات دهی نخواهد داشت.

مهلت ارسال اثر به کنگره بین المللی شعر بانوان عاشورایی تمدید شد

نظر به استقبال شاعران از ارسال اثر به دبیرخانه ششمین کنگره شعر بانوان عاشورایی، مهلت ارسال اثر به این دبیرخانه تا 6 مهرماه تمدید شد.

نشست اعضای هیأت علمی جایزه ادبی جلال آل احمد برگزار شد

نخستین نشست اعضای هیأت علمی جایزه ادبی جلال آل احمد در حضور معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد و در ابتدای این نشست، مهدی قزلی دبیر اجرایی این رویداد ادبی، گزارشی از فرآیند اجرایی و فعالیت های دبیرخانه ارائه داد.

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

گردآوری شده توسط : گروه اخبار فرهنگی و هنری نتدونه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.