در نمایش «رسول» دست به خطر زدیم

0 3
حمید رضا نعیمی نویسنده نمایش «رسول» از قصه گویی در نمایش برای اولین بار خبر داد و گفت: در این کار من و کارگردان دست به خطر زدیم و منتظریم بازخورد آن را بگیریم.

در نمایش «رسول» دست به خطر زدیم
حمید رضا نعیمی نویسنده و بازیگر نمایش «رسول» در گفتگو با خبرنگار حوزه تئاتر گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوصی چگونگی پرداختن به این نمایشنامه اظهار داشت: رسول را خوب نشناختم بخشی از رسول را تخیل کردم ونوشتم؛رسول در سال ۱۲۱۰ در تبریز دریک خانواده‌ معمولی متولد می‌شود و بعد از مدتی در سن جوانی ازخانواده اش جدا می‌شود و به تهران می رود که در محله‌هایی مثل مولوی صاحب گروه می‌شود.

وی ادامه داد: رسول شخصیتی است که به کار‌های شرارت آمیز از جمله مردم آزاری، زورگویی، قمار و خیلی کار‌های دیگر دست می زند اما در همان سنین جوانی یعنی در ۳۰ سالگی یک اتفاق این آدم را کاملا عوض می‌کند بطوریکه خوابی می بیند که نگهبان خیمه‌های امام حسین شده است که از همان لحظه از تمام کارهای خودش پشیمان می شود و از همان لحظه به بعد  یکی از خادمین تکایا و مساجد مراسم و مناسک عزاداری های امام حسین علیه السلام می‌شود.

نعیمی تصریح کرد: رسول بعد از تغییر در شهر تهران بسیار خوشنام شد این قصه حالا دستمایه‌ سوژه‌ نمایش ما شده در واقع در این اثرمن و کارگردان دست به خطر زدیم که منتظریم بازخورد و نتیجه‌ آن را بعد از اجرا بگیریم چرا که نمایش‌های میدانی تا پیش از این از یک داستان واحد برخوردار نبود اما ما برای اولین بار دست به کار قصه گویی زدیم.

وی بیان کرد: این فرصت خوبی است برای شناخت شخصیت رسول، ترک سوژه‌ها به سراغ من می‌آیند و درگیر آن می‌شوم و از یک جایی به بعد راوی شخصیت آنها هستم.

گفتنی است؛ نمایش «رسول» ۱۵۰ هنرور و ۱۰ بازیگر اصلی دارد، حمیدرضا نعیمی، حبیب دهقان نسب، کاظم هژیر آزاد از بازیگران این نمایش هستند و این اثر یک نمایش میدانی با دکوری عظیم محسوب می‌شود، این نمایش از ۶ تا ۱۸ آبان هر شب ساعت ۱۹ تا ۲۱ در بوستان نوروز مجموعه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد روی صحنه  می‌رود.

قصه گویی در نمایش «رسول » برای اولین بار

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

گردآوری شده توسط : گروه اخبار فرهنگی و هنری نتدونه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.