جدیدترین خبر ها،سرگرمی،بیوگرافی بازیگران،آشپزی،گردشگری،بازی،کودک،آموزش،دانش و فناوری،دانلود،فال روزانه،اس ام اس،فال حافط،زناشویی،قیمت ارزها،آرایش و زیبایی

طلب ۳ میلیاردی شرکت‌های تجهیزات پزشکی از مراکز درمانی/ ورود به بازار بین المللی در گرو اخذ استاندارد CE

0 9
مدیر یک شرکت تولیدی تجهیزات پزشکی گفت: طلب ما از مراکز درمانی در حدود ۳ میلیارد تومان است که باعث کاهش نقدینگی می‌شود.

طلب ۳ میلیاردی شرکت‌های تجهیزات پزشکی از مراکز درمانی/ ورود به بازار بین المللی در گرو اخذ استاندارد CE
سیدعلی موسوی مدیر یک شرکت تولیدی تجهیزات پزشکی و ملزومات دندان پزشکی 
در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: مطالبات ما از مراکز درمانی در حدود 3 میلیارد تومان است و همین مسئله باعث کاهش نقدینگی و تأخیر در برگشت سرمایه میشود.

وی ادامه داد: تأخیر در پرداخت مطالبات شرکتهای تولیدکننده تجهیزات پزشکی باعث کاهش قدرت خرید و در نتیجه باعث تعدیل نیروهای انسانی میشود و بازار تحت تأثیر این مسئله به دلیل کاهش تولید ممکن است کمی دچار التهاب شود.

موسوی در خصوص قیمت گذاری تجهیزات پزشکی،عنوان کرد: اگر قیمت گذاری تجهیزات پزشکی بر اساس اصول انجام شود، میتواند مؤثر واقع شود و از بروز مشکلات در بازار پیشگیری کند.

تاثیر نوسانات ارزی در بازار تجهیزات پزشکی

وی در خصوص نوسانات قیمت ارز، تأکید کرد: نوسانات قیمت ارز باعث گران شدن مواد اولیه تجهیزات پزشکی و ملزومات دندان پزشکی میشود و همین مسئله باعث افزایش قیمت تمام شده و کاهش تعداد مشتری در کشور میشود.

این مدیر عامل تولید کننده شرکت تجهیزات پزشکی، اظهار کرد: برای ایجاد رقابت و ارتقاء سطح کیفی تجهیزات پزشکی داخلی باید امکانات خوبی در اختیار تولیدکنندگان قرار بگیرد تا آنان بتوانند با فراهم کردن بسترهای لازم، زمینه تولید اجناس با کیفیت را در کشور فراهم کنند.

موسوی در خصوص استاندارد CE اروپا، گفت: برای صدور پرونده و ورود به بازار بین المللی تجهیزات پزشکی، اخذ استاندارد CE اروپا ضرورت دارد، هرچند برای انجام این کار به دلیل نوسانات قیمت ارز صاحبان شرکتهای تولید کننده تجهیزات پزشکی باید هزینه زیادی را بپردازند.

 

انتهای پیام/

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

گردآوری شده توسط : گروه اخبارپزشکی نتدونه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.