جدیدترین خبر ها،سرگرمی،بیوگرافی بازیگران،آشپزی،گردشگری،بازی،کودک،آموزش،دانش و فناوری،دانلود،فال روزانه،اس ام اس،فال حافط،زناشویی،قیمت ارزها،آرایش و زیبایی

کریمیان: ذخیره خون کردستان کافی است/ نیاز به اهدای خون مردم نداریم

0 4
مدیر کل انتقال خون استان کردستان گفت: به دلیل کافی بودن ذخایر خونی در استان کردستان نیازی به اهدای خون نداریم.

کریمیان: ذخیره خون کردستان کافی است/ نیاز به اهدای خون مردم نداریم
محمد سعید کریمیان مدیر کل انتقال خون استان کردستان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ ضمن ابراز تاسف در پی وقوع حادثه دلخراش تصادف تانکر حمل سوخت با اتوبوس در سنندج که بامداد امروز رخ داد، گفت: متاسفانه در این حادثه 9 نفر مصدوم و به مراکز درمانی منتقل شدند.

وی ادامه داد: برخی مصدومان نیاز به تزریق خون داشتند که با توجه به کافی بودن ذخایر خونی در استان، خون به موقع در اختیار مراکز درمانی قرار گرفت و کمبودی در این زمینه احساس نشد.

نیاز به اهدای خون همیشگی است

کریمیان عنوان کرد: درحال حاضر نیاز به اهدای خون فوری مردم نیست اما به دلیل اینکه نیاز به اهدای خون همیشگی است و هر لحظه ممکن است حادثه دیگری رخ دهد به هموطنان توصیه می کنیم هر زمان که فرصت دارند به مراکز انتقال خون مراجعه کنند.

مدیر کل انتقال خون استان کردستان یادآور شد: مردم شریف کردستان پس از وقوع حادثه تماس های زیادی با مراکز انتقال خون گرفتند و اعلام آمادگی کردند که می توانند برای اهدای خون به مراکز انتقال خون مراجعه کنند اما خوشبختانه نیاز فوری نداشتیم.

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

گردآوری شده توسط : گروه اخبارپزشکی نتدونه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.